Přednáška téma: OTUŽOVÁNÍ + MINDFULNESS

Děkuji všem za podporu přednášky díky ŠKOFITU, členům našeho oddílu na téma OTUŽOVÁNÍ + MINDFULNESS. Hlavně posluchačům v plném sále.

Přemýšleli jste někdy o tom začít se otužovat? Nebo se již této formě péče o duševní a fyzickou stránku věnujete a rádi byste si vyslechli odborníka na věc vzatou a posunuli své hranice?

Přijměte pozvání na přednášku o projektu ŠKOFIT, kde si veřejně popovídáme o cílech a hlavních myšlenkách samotného ŠKOFITU. Rádi bychom představili naše výsledky z rok 2019 a představili naše plány do budoucna. Zároveň součástí přednášky ŠKOFITU bude další část a to  otužování.

Přednáška se uskuteční v úterý 14. ledna, 2020 od 18 hodin v sálu na Karmeli. Přijďte si poslechnout  zajímavosti a účinky tohoto skvělého sportu od předního odborníka, pana Jiřího Škvrny, rodáka z Mladé Boleslavi, zakladatele klubu otužilců s vlastní klubovnou u řeky Jizery.

V roce 2018 pan Škvrna uspořádal na řece Jizeře 0. zkušební ročník závodů v zimním plavání, kde závodilo 67 otužilců. V lednu 2019 se konal oficiálně 1. ročník klubu otužilců registrovaný v Poháru zimního plavání ČR. Závodu se účastnilo 197 plavců s mezinárodní účastí.

A v příštím roce, tedy již za méně než 1 měsíc, se uspořádá 2. ročník. Přijďte se připravit a třeba se pak v sobotu 18. ledna 2020 zúčastníte také. Přichystány jsou závodní trasy 500 m, 750 m a 1000 m. Vítáni jsou i začátečníci, kteří mohou vybírat z chystaných tras: 100 m, 250 m.

 Proč právě ŠKOFIT připravil a zve nejen své členy ŠKOFIT týmu na přednášku o otužování?

Určitě jste již slyšeli, že pravidelné otužování přispívá k fyzické a psychické rovnováze každého z nás. Otužování je úžasný a „jednoduchý“ nástroj pro znovuobjevení našeho skrytého potenciálu, který rychle pozvedne naši fyzickou a mentálně-psychickou stránku.

Každou pravidelnou sportovní aktivitou a zvláště pak otužováním posilujeme imunitní systém, zocelujeme tělo i ducha, získáváme vytrvalost, schopnost snášet nepohodu.


Po fyzické stránce
nám otužování pomáhá dostat tělo do přirozené nepohody, tělo bude zase odolné a připravené na různé stresory, viry, nemoci a lépe je zvládne. Navozuje v nás krásný pocit, resetuje organismus, navozuje stav uvolnění, vyplavuje velké množství endorfinů.

Po psychické stránce, nám otužování pomáhá se dostat více k sobě. Překonáváme své strachy, vnímáme své emoce, pocity. Dostáváme se do onoho vědomého pozorování pomocí technik mindfulness, mentalizace a focusingu. Pokud porozumíme vnitřním dějům v naší mysli a těle, našim pocitům a strachům, můžeme porozumět více světu kolem nás i ostatním. Dostaneme se tak do vnitřního klidu a nadhledu, a budeme více vědomě žít náš život.

 

A jaký jsme pro Vás s panem Škvrnou přichystali program?

  1. Co je ŠKOFIT a co nabízí? Co vše děláme a komu pomáháme?
  2. Objev svůj skrytý potenciál díky otužování. Co nám otužování přináší pro fyzické a psychické stránce? Co přineslo mně?
  3. Jak tělo funguje při otužování, autoimunitní systém, hnědý tuk / bílý tuk? Limity, na co si dát pozor?
  4. Dechové techniky a cvičení, Konstantin Buteyko, Wim Hof, Emil Zátopek
  5. Dechový test
  6. Mentální techniky a cvičení pro naše propojení těla, mysli a vědomí, pomocí vědomé pozornosti. Ideomotorický trénink, techniky Mindfulness, Mentalizace, Focusing.
  7. Odpovědi na otázky (které dopředu můžete zaslat na náš email: skofit@skoda-auto.cz)

 

Napsat komentář