Premiéra Na Kristýně – sobota 18.3. 2023

PREMIÉRA doslova a do písmene! Poprvé na zatopeném lomu Kristýna nedaleko Hrádku nad Nisou, německé Žitavy a polské Bogatyně. Poprvé v historii Poháru v zimním plavání. A poprvé hned pro několik členů výpravy 1.otužileckého klubu TJ Auto Škoda.
Bára Stehlíková, Ivana Orlayová a Jana Zbíralová vyzkoušely prvně závodění v tomto sportu, a to na nejkratší trati 100 metrů. Radek Šimon se toho nebál a svou závodní premiéru si odbyl na trati 250 metrů. Všichni s výsledky, které potěšily nejen je samotné, ale i předsedu klubu Jirku Škvrnu.
Na nejkratší trati získala Jana zlatou medaili, Ivča stříbrnou a Bára „bramborovou“. Nutnou podotknout, že Bára se otužuje pouze 3 měsíce, o to více její výkon zasluhuje uznání!
Radek ve své trati vybojoval krásné 2.místo a získal pro klub další cenný kov a nemalou porci bodů do Českého poháru v zimním plavání.
I další členové 1.OKMB plavali velmi úspěšně – Stáňa Záhorská a Lenka Matoušková se umístily na trati 250 metrů na 3., resp. 4.místě, Ivan Houžvička a Vojta Diviš v závodě dlouhém 750 metrů obsadili 9.místo, resp. 18.místo a Jirka Škvrna do cíle stejné trati dorazil na 23.místě.
Na Kristýně se sešlo více než 150 plavců – i v tomto kontextu lze všechny zmíněné výsledky považovat za velmi úspěšné. Počasí bylo tomuto sportu pro „otrlé“ nakloněno = voda 4,3°C a vzduch 6,9°C. Mírný vítr občas „vykouzlil“ na hladině vlnky, ale „dalo se to“ 😊. Příležitostně vykukující slunce nás i návštěvníky tohoto sportovního klání příjemně pohladilo po tvářích a všichni jsme si, i díky vynikající organizaci pořádajícího Sportovního klubu Slavia Liberec, závody užili.
Do konce letošní sezóny zbývají poslední tři závody, ve kterých přejeme všem našim závodníkům, aby se jim dařilo a konec sezóny byl pro ně úspěšný!!

autor: Jana Zbíralová