11. ročník Mistrovství Jičína v zimním plavání – Jičínský Knížepán

16.10.2021 se v Jičíně na rybníku Kníže konaly závody v zimním plavání v rámci české poháru. Bylo převážně slunečné počasí, teplota vzduchu 13°C a vody 9°C. Za náš oddíl byla účast v počtu 8 plavců. Tři nováčci adepti si vyzkoušeli trať 100m a zároveň se seznámili se závodním prostředím zimního plavání. Na trati 750m nás reprezentoval Michal Štěpán a Jan Vacek. Míša náš nejstarší člen zaplaval čas 24min08sec a Honza 21min38sec. Dohromady pro oddíl utržili 466 bodů! Na trati 500m za nás krauloval náš předseda Jiří Škvrna s časem 13min08sec a bodovým ziskem 99,5 bodu. Na trati 250m se našemu oddílu podařilo prosadit na stupních vítězů, kde Tomáš Novotný s časem 6min46sec obsadil druhou příčku a na prvním místě se umístil Jan Prokeš s časem 4min58sec. Zde se pro oddíl připsalo dohromady dalších 99 bodů. Celkově se tedy z Jičína vezlo krásných 664 bodů. Na trati 1000m zvítězil letošní přemožitel kanálu LaManche Michal Slanina z brněnského oddílu FidesBrno.
Autor: Jan Prokeš