14. 1. 2023. 4. otužilecké závody na Jizeře – mediální zpráva

Na Jizeře se konal v sobotu 14. ledna 2023 další závod zimních plavců. Přestože v letošním ročníku nepřálo počasí pořadatelům a závody byly ohroženy z důvodu předchozích dešťů a tudíž většího toku Jizery, přesto se povedlo organizátorům závody úspěšně uskutečnit, dokonce v rekordním počtu 197 účastníků.

Díky většímu průtoku řeky byly soutěžní tratě vedeny po proudu Jizery se společným cílem pro všechny kategorie.

Soutěžilo se na vzdálenostech 1000 m, 750 m, 500 m a 250 m, na kterých zde poměřilo své síly 197 plavců.

Byla také stometrová trať pro začínající a rekreační otužilecké plavce. Soutěže se účastnili i zahraniční plavci. V každém případě všichni prokázali svoje odhodlání a nebojácnost, když ponořili svá těla do prudké Jizery.

Teplota vzduchu byla 6 °C stupňů nad nulou, teplota vody 4,9 °C, polojasné počasí. Závod zahájil v poledne hlavní organizátor Jiří Škvrna, předseda místních otužilců.

Zázemí celé akce poskytla nová loděnice na Krásné louce.  Nezbytná byla pomoc Hasičů Podlázky a 8. oddílu vodních skautů na lodích. Své zázemí poskytl i místní oddíl Agility.

Závody v Mladé Boleslavi se rok od roku stávají čím dále více populární a to nejen v Poháru zimního plavání ČR mezi zimními plavci, ale také mezi veřejností.

Celý závod se mohl uskutečnit díky laskavé podpoře města Mladá Boleslav, Zdravotní pojišťovně Škoda a hasičům Podlázky, kteří zajišťovali bezpečnost na vodě společně se Skauty na lodích.